Úvod > O škole > Projekty a granty > Projekt „Knihomol 2022“

Projekt „Knihomol 2022“

Rada Statutárního Města Ostravy usnesením č. 08598/RM1822/133 ze dne 1. 2. 2022 rozhodla o poskytnutí účelového neinvestičního příspěvku v celkové výši 50 tis. Kč na realizaci projektu „KNIHOMOL 2022“, kód žádosti 21/0658, který jsme v souladu s „Programem na podporu rozvoje kvality školství z rozpočtu statutárního města Ostrava na rok 2022“ předložili do výběrového řízení.

Finanční prostředky tohoto projektu jsou směřovány k aktivitám školní knihovny. Prostřednictvím samotné školní knihovny a jejím kulturním programem chceme cíleně přivést děti k pravidelnému čtení, vytvoření pozitivní vazby ke knihám a estetické hodnotě ilustrací a k rozvoji čtenářské gramotnosti, která je povede ke kritickému myšlení. Vytvoříme tak ze školní knihovny kulturní centrum školy, kde se žáci setkávají při společné tvorbě, ve čtenářských dílnách, či při hraní společenských her. Kniha (knihovna) se tak stane součástí kulturního i vnitřního života každého z nich.

Mgr. Michaela Rýparová