Úvod > Pro rodiče a žáky > Užitečné návody > Postup omlouvání absence žáka rodičem

Postup omlouvání absence žáka rodičem

Omluvenku za absenci zasílají zákonní zástupci žáků třídnímu učiteli prostřednictvím elektronické žákovské knížky, kterou naleznou na webových stránek školy. Po přihlášení zvolí možnost Komens (bod 1.) -> omluvení absence (bod 2.). Pokud žák chybí celý den, nechá se zaškrtnutá možnost „omluvit celý den“ (bod 3.). Pokud však žák chybí pouze část vyučování, odškrtne políčko „celý den“ a zvolí hodiny, které chyběl (bod 4.) Vybere přesné vymezení období, na které žáka omlouvá a odešle zprávu.

V případě, že rodič neví, kdy absence žáka skončí (např. při delší nemoci), je třeba napsat třídnímu učiteli druhou zprávu s konečným datem omluvení absence. Druhá možnost omluvení proběhlé absence je v papírovém omluvném listu, který je předložen třídnímu učiteli neprodleně po návratu do školy.

Postup omlouvání absence žáka rodičem