Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče a žáky > Přípravná třída

Přípravná třída

Jak se daří naší přípravce - Broučkům - ve školním roce 2023/2024?

 • Psal se den 4.9.2023, kdy 15 malých Broučků vstoupilo do přípravné třídy ZŠ K. Pokorného.Za pár týdnů společně stráveného času jsme toho už spoustu zažili. Nabrali jsme vítr do plachet a jedeme na plný plyn. A co všechno děláme?Poznáváme, zkoušíme, tvoříme, zpíváme, cvičíme, hrajeme si a ven chodíme. Jsme z celé školy sice nejmenší, ale i nás jde vidět a slyšet, na školní zahradě určitě? Jsme totiž bezva třída. Přípravka. Broučci. Nahlédnete k nám?

 

 • Přípravka v Turkově

Děti z přípravné třídy si dnešní den užily v přírodní rezervaci - Turkově. Pod vedením paní vychovatelky Hany Bortlíčkové, která měla pro děti připravený krásný edukativní program, si děti mohly rezervaci prohlédnout, něco se dozvědět, pohrát s obrázkovými kartičkami, zahrát pohybové hry v přírodě, ba dokonce pozorovat vývoj žáby (na modelech). Velkým zážitkem byla i zasloužená svačina a při cestě zpět jsme měli štěstí i na projíždějící vlak. Nezapomněli jsem ani na Broučka, který už se těší na další akce s našimi přípravňáčky.

Děkujeme za pozvání a skvěle strávené dopoledne.

Přípravka v Turkově

 • Březen v přípravce

Zkraje nového měsíce jsme se vypravili do knihovny (Březen - měsíc knihy), tentokrát na program s názvem "I příšerky si čistí zuby". Moc jsme si to užili. O jarních prázdninách jsme načerpali síly, nejen na zápis, ale také na nová témata. Otevřeli jsme jaru kouzelným klíčem, seznámili jsme se s domácími zvířaty a jejich mláďaty, povídali jsme si něco o jejich způsobu života a obživy. Návštěvu naší školní knihovny jsme nevynechali a docházku do tělocvičny máme také na výbornou 🙂. A už byl čas říct si něco o svátcích jara, o Velikonocích. Četli jsme si pranostiky, legendy, děti se seznámily s některými velikonočními zvyky a tradicemi a sami jsme si vypěstovali velikonoční osení. Děti se nadšeně o svá semínka staraly, o to větší byla radost, když se opravdu zazelenalo. Hned po Velikonocích čekal všechny přípravňáčky zápis, který děti zvládly na jedničku.

Březen v přípravce

 • Únor v přípravce
V měsíci únoru jsme toho opět hodně zažili. Vyzkoušeli jsme si roli vypravěče a ilustrátora prostřednictvím pohádek. Děti vybarvily, skládaly a vyprávěly děj jednotlivých pohádek a na závěr měsíce nás navštívily děti z třetí třídy s úžasnou dramatizací pohádky O pejskovi a kočičce. Děkujeme.
Spolu s písní "Dělání, dělání" jsme navázali na téma povolání, řekli jsme si o významu vybraných profesí, nezapomněli na záchranné složky a díky poštovnímu doručovateli známe všichni svou adresu. Že jsme z Ostravy už všichni víme a víme i, že bydlíme ve třetím největším městě v ČR, měli jsme totiž téma "Moje město, moje země ". Jsme prostě dobří...
Nezapomněli jsme ani na tradiční únorový masopust a uspořádali jsme si maškarní dopoledne, které jsme si skvěle užili.
A už se těšíme na jaro.
 • Hvězdičkové vysvědčení
Pro Broučky z přípravné třídy nastal velký den. Děti dostaly své první pololetní hvězdičkové hodnocení, které si samy vytvořily. Zhodnotili jsme společně uplynulé období a dohodli se na počtu hvězdiček. Děti si samy své schopnosti a dovednosti vyhodnotily a byly to pěkné, úsměvné chvilky. Na kamarády, kteří se doma kurýrují jsme nezapomněli, už teď se těšíme na další pololetní hodnocení s nimi.
Děti jako odměnu dostaly lego, zakoupené ze štědrého finančního daru, který naší bezva třídě věnoval pan Parchański.

Děkují děti z 1.P a M+M

Hvězdičkové vysvědčení

 • Nový rok v přípravné třídě
Společně s dětmi jsme vstoupili do nového roku pravou, s úsměvem a s bohatým povídáním o zážitcích z vánočních prázdnin. Tak tak jsme stihli vyrobit koruny na tři krále a vrhli jsme se na téma „Moje tělo a zdraví". Protáhlo se nám na 14 dní, protože jsme prozkoumali i lidské smysly, seznámili jsme se s některými zimními sporty a povídali jsme si o správné péči o zdraví. Venku si užíváme zimu ve všech možných podobách a variacích. Radujeme se z nových pomůcek, které děti dostaly od Ježíška. Nezapomněli jsme ani na třídního maskota Broučka, který se svým putovním deníčkem jistě rád navštíví všechny děti z naší bezva třídy, a to v druhém kole - na víkendy u nich doma. Pořád je se na co těšit.
Nový rok v přípravné třídě
 • Zimní čas v přípravné třídě
Jak si děti z přípravné třídy užily příchod zimy a kouzelný vánoční čas? Pohádkově. Z týdne s názvem "Hajný je lesa pán " jsme přešli na "Pohádky z mechu a kapradí ", kde jsme stihli navštívit knihovnu a naladit se na tu pravou zimu. Záhy jsme zjistili, že "S čerty nejsou žerty ", a i když nás navštívil sám pan Mikuláš s anděly a čerty, zůstali jsme ve stejném počtu, abychom si užili bohatou sněhovou nadílku od paní Zimy.
"Co to zvoní, co to cinká " byl poslední název našeho prosincového putování. Usilovné nacvičování na vánoční koncert naší ZŠ se vyplatil. Vystoupení se dětem náramně povedlo. V týdnu před  Vánocemi jsme si s dětmi užili besídku- slavnostní posezení u stromečku, se zpěvem koled, ochutnáváním cukroví a hlavně s tolik očekávanou nadílkou od Ježíška. Kromě štědrých dárků v podobě nových pomůcek a hraček pro naši třídu, si také každé dítě odneslo domů malý dáreček.
Děkujeme... ❤️ 
Děkujeme vedení a rodičům za úžasnou podporu, díky které je to v naší bezva třídě jaké je ❤️
 • Ježkův rok a děti z 1.P+3.B

Děti z přípravné třídy byly pozvány v rámci projektu Laskavec na hravé, projektové dopoledne s názvem Ježkův rok. Děti se pod vedením paní učitelek a báječných dětí z 3.B mnoho dozvěděly, zhlédly, vyzkoušely, zatančily, plnily úkoly na stanovištích a to nejlepší na konec - opravdový ježek. To bylo radosti:-). Děkujeme za pozvání, za milou památku v podobě keramického ježka, bylo nám potěšením ❤️

Ježkův rok

 • Svatý Martin v přípravce

Na svatého Martina, kouřívá se z komína. Ve školní kuchyňce ale dým nebyl. Děti z přípravné třídy využily vstřícného kroku ze strany "velké školy " a navštívily kuchyňku. Děti si upekly tradiční svatomartinské rohlíčky a moc si to užily:-).

Svatý Martin v přípravce

 • Podzim dětí z 1.P

Náhle z mraků, přišel v hnědém saku, na okénko lehce zaťukal - kouzelný "pan Podzim ". I do přípravky přišel. Děti si užívají podzimní dny v celé paletě barev, písní, básní a hlavně bezva her.

Podzim dětí z 1.P

 • Děti z přípravky v knihovně

Děti z přípravné třídy navštívily knihovnu s doprovodným programem "O poslední vlaštovce ". V knihovně se dětem moc líbilo. Program, knihy, malování vlaštovky, závěsná houpačka, labyrinty, ba dokonce i jízda autobusem tam a zpět bylo jedno velké dobrodružství.

Děti z přípravky v knihovně

 •  Naše začátky

Děti z přípravky v září září

Připravka jede na plný plyn

 Přípravka a babí léto

Putování deníčku Broučka