Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Zájezdu do Evropského parlamentu v Bruselu

Zájezdu do Evropského parlamentu v BruseluLogo školy

Cesta z Ostravy do samotného Bruselu trvala kolem sedmnácti hodin a této akce se účastnilo celkem 60 studentů. Cestou jsme se zastavili na prohlídku Atomia a parku Minu Europe. Po příjezdu do Bruselu jsme se vydali na prohlídku města společně s Jiřím Klinderou, předsedou Mladých demokratů. Během prohlídky Bruselu jsme viděli Středověkou katedrálu sv. Michaela a sv. Guduly, Manneken Pis a nechybělo ani náměstí Grand Place.

Druhý den jsme vyrazili směr Evropský parlament. Nejprve jsme navštívili Parlamentárium, kde jsme dostali sluchátka a poslouchali zajímavé informace, poté následoval breafink o fungování Evropského parlamentu a debata s poslancem Evropského parlamentu Marcelem Kolajou. Měli jsme možnost navštívit plenární sál a fotili se u vlajek evropských států. Cestou zpět jsme se podívali na Royal Palace of Brussels a Mont des Arts. Na konci pobytu jsme povečeřeli v restauraci u Grand Place Chez Leon. Při zpáteční cestě jsme navštívili město Bruggy, které je považováno za belgické Benátky a odtud jsme se vydali zpět domů.

Zuzana Gálová, 9.A.

Zájezdu do Evropského parlamentu v Bruselu