Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výukový program Kouzelný glóbus

Výukový program Kouzelný glóbusOd 1. 11. do 8. 11. 2023 jsme se zúčastnili výukového programu Kouzelný glóbus, kterým nás provedly paní učitelky M. Rýparová a T. Wolfová. Program měl tři části. V první části jsme řešili problémovou úlohu, v druhé části jsme se zapojili do řešení šifer a ve třetí části jsme se zúčastnili programu v Planetáriu v Ostravě-Porubě. Tady pro nás měli připravený film „Kouzelný glóbus“, ve kterém jsme se dozvěděli, proč se střídají roční období. Problémová úloha spočívala v tom, že jsme měli navrhnout obrazový kalendář, který by byl aktuální jak na severní, tak i na jižní polokouli. Zjistili jsme totiž, že střídání ročních období na severní a na jižní polokouli není úplně stejné. Třeba o Vánocích mají v Austrálii letní prázdniny. A tak vznikl obrazový kalendář pro severní polokouli, kde žijeme my a obrazový kalendář pro jižní polokouli.

Více fotografií zde

1699861250950.jpg

Výukový program byl zařazen do programu Péče o nadané žáky 2023, který je financován z prostředků Magistrátu města Ostravy.logo ostrava.png

Žáci 4. tříd