Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výukový program Barva, světlo, stín

Výukový program Barva, světlo, stínBěhem prvního listopadového týdne jsme měli možnost se zapojit do výukového programu Barva, světlo, stín. Ve výukovém bloku s paní učitelkou Rýparovou a Wolfovou jsme pomocí lupy a hranolu rozkládali světlo na jednotlivé barvy duhy a pak jsme se pokoušeli vytvářet konkrétní barvy pomocí základních barev. Pracovali jsme formou badatelsky orientované výuky, která spočívá v tom, že si vytvoříme svou vlastní domněnku a k ní navrhneme pokus, kterým domněnku potvrdíme nebo vyvrátíme.

Součástí tohoto programu byla návštěva výukového bloku Barva, světlo, stín ve Velkém světě techniky. S lektorem jsme dělali další pokusy, jak míchat barvy na jiné barvy a pokoušeli jsme se vytvářet stíny různých zvířat. Také jsme navštívili expozici, kde jsme si vyzkoušeli další pokusy z oblasti optiky a akustiky.

Těšíme se na další program. Obrázek2.png

Více fotografií zde

1701099291434.jpgŽáci třetích tříd