Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Návštěva školy Laborschule v Bielefeldu – mobilita Erasmus

Návštěva školy Laborschule v Bielefeldu – mobilita ErasmusDíky projektu Erasmus+, který získal Magistrát města Ostravy, jsme měli jedinečnou příležitost navštívit základní školu Laborschule v Bielefeldu. Sledovali jsme žáky 1. stupně při výuce, která probíhá v otevřených prostorách, protože zde neexistují třídy. Frontální část výuky probíhá v kruhu a lavice slouží pro individuální práci žáků, učitelé hodnotí pouze slovně, každý pracuje svým tempem, a to ve věkově smíšených skupinách. Z takto inkluzivní školy žáci odchází po 10 letech zejména na učňovské obory s maturitou. Ceníme si velké otevřenosti žáka posledního ročníku, který nás školou také provedl a ochotně nám v plynulé angličtině odpovídal na naše otázky.

Více fotografií zde

1701100846329.jpg

Michaela Rýparová a Denisa Přibylová