Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výprava do Asie: Nezapomenutelná projektová výuka v ZOO Ostrava

Výprava do Asie: Nezapomenutelná projektová výuka v ZOO OstravaDnešní projektová výuka v ZOO Ostrava byla zážitkem, který si žáci určitě budou pamatovat dlouho. Tématem této výukové akce byla "Výprava do Asie", která propojila znalosti ze zeměpisu, přírodopisu, angličtiny a kulturních studií do fascinujícího dobrodružství.

Ani nepříznivé počasí – zima a déšť, nám nezabránily v prozkoumávání této úchvatné části světa. Žáci se ponořili do bohatého světa asijské fauny a flóry. Byli jsme svědky krásy a rozmanitosti tamních ekosystémů. Od tajemných pralesů po městské džungle, všechno jsme prozkoumali s otevřenými očima a nadšením.

Jedním z hlavních bodů naší výpravy byla diskuze o ohrožených zvířatech a jejich ochraně. Důležitou součástí byla i anglická konverzace, která nám umožnila zkombinovat jazykovou dovednost s tímto důležitým tématem. Žáci se dozvěděli o některých kriticky ohrožených druzích v Asii a o práci, kterou provádějí ochranáři, aby je zachránili před vyhynutím.

I když počasí nepřálo, naše nadšení a zvědavost neklesaly. Každý okamžik byl plný nových objevů a inspirace. Děti si odnesly nejen nové znalosti, ale také pocit, že ochrana naší planety je úkol, který musíme brát velmi vážně.

Projektová výuka v ZOO Ostrava ukázala, jak důležité je spojit vzdělávání s reálnými zážitky. Nejenže jsme získali nové znalosti, ale také jsme prohloubili svou lásku k přírodě a úctu k ohroženým druhům. Byla to zajímavá a velmi přínosná výuka, kterou si všichni nesmírně užili.

Tato výprava nám připomněla, že svět je plný krásy a zázraků, které stojí za to chránit. Doufáme, že se podobné akce budou konat i v budoucnosti, aby další generace mohly objevovat a milovat naši planetu tak, jak jsme to udělali dnes.

1696864741294.jpg