Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Nechte mě být, jaká jsem – Životní příběh Anne Frankové

Nechte mě být, jaká jsem – Životní příběh Anne FrankovéSrdečně zveme na vernisáž k výstavě o životě Anny Frankové, která proběhne v prostorách naší školy ve čtvrtek 21. 3. v 16:30. Během vernisáže budete mít možnost nechat se výstavou provést našimi žáky. Výstava potrvá do 17. 4. 2023.   

Putovní vzdělávací výstava Nechte mě být, jaká jsem vypráví příběh Anne Frankové, její rodiny i dalších ukrývaných a pomáhajících v zadním traktu domu v Amsterodamu, vše v kontextu nacistické politiky a druhé světové války. Druhou část výstavy tvoří příběhy současných mladých lidí, kteří vyprávějí, jaké to je čelit předsudkům a škatulkování, a co pro ně znamená být sám sebou.

Výstava je založena na vrstevnickém vzdělávání. Průvodci výstavy jsou žáci naší školy, kteří projdou dvoudenním školením s kvalifikovanými lektorkami. Výstavu vytvořil Anne Frank House Amsterdam, českou verzi zapůjčil spolek Schola Fidentiae – Škola s(ebe)vědomí.

0.jpg