Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Exkurze do Elektrárny Dětmarovice

Exkurze do Elektrárny DětmaroviceTěsně před koncem školního roku jsme ještě využili nabídky MS Paktu a v pátek 16. června se 14 žáků třídy 8.B mohlo v rámci projektu statutárního města Ostrava s názvem Kariérové poradenství Ostrava zúčastnit exkurze do ČEZ – Elektrárny Dětmarovice. Svým aktuálním výkonem je největší klasickou elektrárnou na území Moravskoslezského kraje a současně největším černouhelným zdrojem na území ČR.

Seznámili jsme se s chodem tohoto kolosu, prohlédli si strojovnu, kotelnu, seznámili se s prací operátorů ve velínech, nakoukli jsme do komína a dokonce vyjeli výtahem na vyhlídkovou plošinu, která se nachází ve výšce 62m nad zemí. Přesvědčili jsme se o tom, že díky novým investicím do výrobních procesů i ekologie je elektrárna připravena dodávat elektřinu do distribuční sítě i teplo do Orlové a Bohumína i v dalších letech. Kromě prohlídky nás zaujala  také informace, že tato elektrárna dodává teplo i elektřinu do dolnolutyňské farmy Bezdínek na pěstování rajčat.

Exkurze 2.jpg