Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Další exkurze k volbě povolání

Další exkurze k volbě povoláníDalší exkurze k volbě povolání

Již podruhé jsme využili nabídky MS Paktu a patnácti žákům 8. ročníků umožnili poznat nové profese. Tentokrát jsme společně se skupinou žáků ze ZŠ Gen. Píky  zamířili do Vojkovic, kde byl v roce 2006 založen minipivovar Koníček.

Celou exkurzí nás provedl samotný majitel pivovaru. Zasvěceně vyprávěl o složitém procesu výroby piva a představil nám hlavní pracovní pozice v pivovaru – sládek, sladovník a závozník.  Bohužel jsme vzhledem k věku nemohli ochutnat výsledný produkt a museli se spokojit pouze s ochutnávkou sladu nebo místních limonád.

Zajímavé bylo i to, že jsme byli jedni z posledních návštěvníků, kteří si měli možnost prohlédnout zdejší výrobu. Vzhledem k tomu, že Pivovar Koníček neustále zvyšuje svou produkci piva a vyváží ho i do zahraničí, se bude brzy stěhovat do nových prostor, které se staví poblíž původního minipivovaru

Další exkurze k volbě povolání
Další exkurze k volbě povolání
Další exkurze k volbě povolání