Úvod > O škole > Projekty a granty > Péče o nadané žáky 2021

Péče o nadané žáky 2021

Rada Statutárního Města Ostravy usnesením č. 05769/RM1822/86 ze dne 26. 1. 2021 rozhodla o poskytnutí účelového příspěvku v celkové výši 450 tis. Kč na realizaci projektu „Péče o nadané žáky 2021“, kód žádosti 20/0833, který jsme v souladu s „Programem na podporu vzdělávání a talentmanagementu na území statutárního města Ostrava na rok 2021 předložili do výběrového řízení.

Tento projekt navazuje na projekt „Péče o nadané žáky 2020“. Finanční prostředky využijeme zejména k financování aktivit určených nadaným žákům (exkurze, výukové programy, odborné workshopy, školní soutěže, příprava na soutěže, školní časopis), k vyhledávání nadaných žáků či k uspořádání čtyřdenního soustředění pro nadané. Díky těmto finančním prostředkům zajistíme ve školní knihovně v odpoledních hodinách studovnu pro žáky,  kde kromě odborné literatury mají žáci k dispozici počítačové vybavení s tiskárnou a pedagogický dohled. Nadále budeme v rámci diagnostiky a rozvoje nadaných žáků usilovat o zajištění kvalitního proškolování pedagogických pracovníků.

Mgr. Michaela Rýparová