Úvod > O škole > Projekty a granty > Péče o nadané žáky 2020

Péče o nadané žáky 2020

Rada Statutárního Města Ostravy usnesením č. 03272/RM1822/48 ze dne 18. 2. 2020 rozhodla o poskytnutí účelového příspěvku v celkové výši 400 tis. Kč na realizaci projektu „Péče o nadané žáky 2020“, kód žádosti 19/0904, který jsme v souladu s „Programem na podporu vzdělávání a talentmanagementu na území statutárního města Ostrava na rok 2020 a 1. čtvrtletí 2021 předložili do výběrového řízení.

Tento projekt navazuje na projekt „Péče o nadané žáky 2019“. Finanční prostředky využijeme zejména k financování aktivit určených nadaným žákům (exkurze, výukové programy, odborné workshopy), k vyhledávání nadaných žáků či k uspořádání čtyřdenního soustředění pro nadané. Díky těmto finančním prostředkům žákům otevřeme v odpoledních hodinách ve školní knihovně studovnu pro žáky, kde kromě odborné literatury bude k dispozici počítačové vybavení s tiskárnou a pedagogický dohled. I nadále budou probíhat odborná zaškolování pedagogů ale i financování školní soutěže Galileova zahrada.