Úvod > Aktivity > Podpora potenciálu dětí > Expedice Punkevní jeskyně

Expedice Punkevní jeskyně

Během září jsme měli možnost účastnit se Expedice Punkevní jeskyně. Paní učitelka Rýparová vybrala na tuto akci 25 žáků ze 4. – 9. ročník. Součástí expedice byla příprava, zájezd do Moravského krasu a prezentace našich projektů. Při přípravě jsme se prostřednictvím dokumentu jednak seznámili s oblastí, kam jsme měli namířeno, ale také si rozdělili témata projektů. Díky bohatým informacím na webových stránkách a také díky samotnému zájezdu jsme získali dostatek informací k tomu, abychom své projekty mohli realizovat.

Dne 23. 9. se konal samotný zájezd do Skalního Mlýna, odkud jsme se pěšky dostali k Punkevní jeskyně, kde nás čekala jak prohlídka samotné jeskyně, tak plavba na Punkvě. Po prohlídce jsme se lanovkou dostali nad samotnou propast Macocha, takže jsme si ji prohlédli ze všech stran. Po návratu do Skalního Mlýna jsme navštívili Dům přírody Moravského krasu, ve kterém je interaktivní výstava nejen z oblasti geologie, ale i ze živé přírody. Samotná expedice vyvrcholila 26. 9., kdy jsme ke svým projektům dokončili postery a odvážně jsme je před ostatními účastníky expedice prezentovali, což nám přišla jako nejtěžší část celé expedice.

Těšíme se, až se Dominikovi z 8. A podaří z našich prezentací vytvořit video. Expedice se konala za finanční podpory Magistrátu města Ostravy v rámci projektu „Péče o nadané žáky 2022“.

Zobrazit další fotografie

Účastníci expedice