Úvod > Aktivity > Podpora potenciálu dětí > Expedice Cestovatel časem

Expedice Cestovatel časem

Od 18. 9. do 2. 10. 23 jsme se účastnili expedice „Cestovatel časem“, která se tentokrát zaměřila na módu odívání nejen ve středověku a starověku, ale během návštěvy Centra tradičních technologií v Příboře jsme docestovali až do samotného pravěku. V tomto muzeu jsme si mohli prohlédnout ošacení především z látky, která byla utkaná z kopřiv. Se zaujetím jsme navrhovali dobové oblečení nejen pro bohaté, ale i pro chudé a seznámili se s názvy různého druhu oblečení. Naše práce bude součástí výstavy ve školní galerii. V Centru tradičních technologií nás průvodkyně seznámila s tím, jak vzniká látka a z jakých materiálů se látka může vyrobit. Zajímavostí je, že kopřivové šaty, které vystavují, vyrobili sami pracovníci centra, a to způsobem, který používali pravěcí lidé. Nakonec jsme si mohli sami vyzkoušet, jak se vyčesávají a předou vlákna, ze kterých jsme pak na tkalcovském stavu utkali kousek tkaniny. Už se těšíme na další expedici!

Tento projekt byl financován za podpory Magistrátu města Ostravy v rámci projektu „Péče o nadané žáky 2023“.

Více fotografií zde

IMG_20231002_123531.jpgMgr. Michaela Rýparová