Prezentace školy
Zápis
Žákovské práce

Galileova zahrada, 4. ročník

Galileova zahrada, 4. ročník

I v letošním školním roce jsme na vás  nezapomněli a připravili zbrusu nové kolo školní soutěže Galileovy  zahrady. Soutěžní otázky jsme obohatili o oblast  jazykových úloh, takže  mají příležitost i ti z vás, které baví více  slovní hrátky než řešení  logických úloh.

Úlohy  jsou zaměřeny  jak na rozvoj matematicko-logického a verbálního  (jazykového) nadání,  ale bude bavit i ty, co rádi řeší prostorové či  problémové úkoly.

Soutěž je určena pro žáky 3. – 9. tříd. Soutěžíme ve dvou věkových kategoriích: mladší žáci (3. – 5. třídy) a starší žáci (6. – 9. třídy), každá kategorie má vlastní zadání. Soutěže se, za určitých podmínek, můžete účastnit jako jednotlivci, ale upravili jsme pravidla tak, abyste se, díky vzájemné spolupráci a dodržení pravidel „fair play“, mohli zapojit i celé třídní kolektivy. Zde jsou pravidla k nastudování.

Zadání úloh mají k dispozici vaši třídní učitele, kteří vás rádi se soutěží a s pravidly seznámí. Soutěž vrcholí 14. 5., do kdy můžete odevzdávat svá vypracovaná řešení, buď prostřednictvím svých třídních učitelů, nebo osobně Mgr. Lence Fryšarové nebo Mgr. Michaeli Rýparové. Nejúspěšnější třídy a jednotlivci budou se všemi poctami oceněni a odměněni.

Soutěž   organizujeme za podpory finančních prostředků Magistrátu města  Ostravy,  které čerpáme prostřednictvím projektů „Péče o nadané žáky  2020“ a Péče  o nadané žáky 2021“.

Všem přeji při řešení úloh bystrou hlavu a jasnou mysl.

Mgr. Michaela Rýparová

Kalendář akcí

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít