Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výukový program Geometrický svět

Výukový program Geometrický světVýukový program Geometrický svět

Dne 17. 4. jsme se pod vedením A. Drastichové a M. Rýparové naučili česky i anglicky pojmenovávat jednotlivé geometrické tvary. Novou slovní zásobu jsme mohli procvičit v různých vyhledávačkách a poznávačkách. Nechybělo ani naše oblíbené skládání tangramů.

V pondělí 24. 4. jsme společně docestovali do Velkého světa techniky, kde jsme se zúčastnili výukového programu Geometrický svět. S lektorkou jsme znovu procvičili pojmenování geometrických tvarů. Měla pro nás připravené příklady jednotlivých geometrických tvarů, které vytvořil člověk a které vytvořila příroda. Mohli jsme tak jednoduše určit, které typické tvary používá člověk a které tvary používá ráda příroda.

Po ukončení výukové lekce jsme si v areálu Dolních Vítkovic zahráli  běhací diktát v anglickém jazyce, kreslili obrázky podle diktátu v  českém jazyce, zahráli si živé pexeso geometrických tvarů. Celou akci  jsme ukončili hodnocením naší  práce.

Více fotografií

Program byl zajištěn v rámci projektu „Péče o nadané žáky 2023“, který finančně podporuje Magistrát města Ostravy.

Výukový program Geometrický svět
Výukový program Geometrický svět