Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Projekt „Zvířata šetří energii“

Projekt „Zvířata šetří energii“Projekt „Zvířata šetří energii“

V rámci projektu jsme si zvolili živočicha, kterého jsme si charakterizovali a hledali hlavní znaky šetření energie. Díky projektu jsme měli možnost navštívit ZOO v Ostravě a účastnit se stejnojmenného výukového programu Zvířata šetří energií. Během programu nás lektorka seznámila s hlavními biogeografickými zákony, které nás navedly k tomu, jak životní prostředí ovlivňuje tvar, velikost a pokrytí těla nebo druh potravy, potřebu spánku a pohybu. Takže ani zvířata v přírodě nedělají nic zbytečně a snaží se vydávat tolik energie, kolik mohou přijmout. Jako nejobtížnější část projektu nám přišla samotná prezentace svých výsledků před ostatními spolužáky a paní učitelkou M. Rýparovou, která nás projektem provedla. 

Do projektu se zapojilo 13 žáků 6. – 8. tříd a díky finanční podpoře Magistrátu města Ostravy našeho projektu „Péče o nadané žáky 2022“ jsme měli vstup do ZOO Ostrava a materiál pro prezentaci bezplatný. 

Více fotografií

Projekt „Zvířata šetří energii“
Projekt „Zvířata šetří energii“