Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Malí – velcí v hodinách fyziky

Malí – velcí v hodinách fyzikyJednou z dobrých forem, jak se naučit spoustu znalostí, je určitě způsob, kdy sami učíme ty druhé. A má to ještě další bonus. Takováto forma vysvětlování a učení podporuje komunikační dovednosti.

Tento způsob učení si mohli vyzkoušet žáci 9. B, kteří si v hodinách fyziky připravili pexeso českých vynálezců a jejich vynálezů. V rámci hodiny vlastivědy pak žákům 5. B trpělivě vysvětlovali, jak který vynález funguje a k čemu slouží, seznámili je s českými vynálezci a samozřejmě si i společně pexeso zahráli.

Věřím, že všichni si tak budou dlouho pamatovat, že mezi české vynálezy patří kontaktní čočky Wichterleho, Divišův bleskosvod, ruchadlo bratranců Veverkových, remoska Oldřicha Hamuty, Božkův parovůz a spoustu dalších a nezapomenou, jak takový stroj poháněný párou funguje a k čemu vlastně ruchadlo slouží.

Více fotografií zde

1712515151253.jpgMgr. Michaela Rýparová