Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Magický aktivismus v galerii PLATO

Magický aktivismus v galerii PLATOV úterý 13. 6. 2023 jsme s žáky 6.A absolvovali edukační program v galerii PLATO na téma Magický aktivismus. Žáci měli možnost se zamyslet nad tím, co má výtvarné umění společného s magií? Co si představit pod pojmem aktivismus? A jak jde magie s aktivismem a uměním vůbec dohromady?

Děti si vyrobily magické talismany, které využily v performance v podobě rituálů určených neživým bytostem a jiným entitám. Poslaly vzkazy planetě Zemi a dozvěděli se o umělcích, kteří s magií a aktivismem pracují.

Po skončení programu jsme si ještě společně prohlédli novou budovu galerie ve zrekonstruovaných prostorách bývalých jatek.

Více fotografií zde

Eva Jurčová