Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Letní škola 2022

Letní škola 2022Letní škola 2022

Ve dnech 15. 8. – 19. 8. 2022 jsme v rámci projektu „Péče o nadané žáky 2022“ a za finanční podpory Magistrátu města Ostravy pro naše nadané žáky připravili a realizovali Letní školu na téma 3D svět. Programu, ve kterém jsme se zaměřili zejména na modelování a blokové programování výukových robotů, se účastnilo celkem 25 žáků 4. až 8. ročníků. Programováním a 3D tiskem nás provedla Mgr. Michaela Rýparová. Osobně jsme se seznámili s Ozobotem, kterého jsme řídili pomocí barevných kódů, i s Codey Rocky, kterého jsme se naučili programovat pomocí bloků v mBlock. Pro mnohé z nás šlo o první setkání s robotem, ale mezi námi se našli spolužáci, kteří využili získané znalostí a dovedností z hodin informatiky či Klubu pro nadané z uplynulého školního roku. Prostřednictvím webové aplikace tinkercad.com a 3D tiskárně jsme si navrhli, vymodelovali a vytiskli své klíčenky a podtácky. V lekcích zaměřených na praktické modelování jsme pod vedením Mgr. Aleny Kelnerové vyráběli rakety na lihový pohon, seznámili se a vymodelovali Sluneční soustavu a vytvořili funkční periskop. Nechyběly ani 3D brýle a promítání 3D filmu.

Výukový program nám zpestřoval pobyt ve školní knihovně, kde jsme si mohli odpočinout při četbě nebo hraní společenských her.

O celodenní stravování se nám postarala naše školní jídelna, kde nám paní kuchařky připravily nejen chutné obědy, ale i dopolední a odpolední svačinky.

Věříme, že vzdělávání žáků a seznamování s novými technologiemi má význam i během letních prázdnin. Těší nás, že jsme se mohli našim nadaným žákům věnovat i mimo vyučování a doufáme, že jsme našli mnoho nových příznivců nejen pro oblast informatiky ale i fyziku.

Více fotografií

Mgr. Michaela Rýparová

Letní škola 2022
Letní škola 2022