Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Jarní Abaku turnaj

Jarní Abaku turnajJarní Abaku turnaj

Dne 17. 4. se v prostorách školy konal Jarní Abaku turnaj, který nalákal zejména žáky třetích až pátých tříd, aby si zkusili tuto matematickou hru založenou na principech známého Scrabble. Soutěžili jsme ve třech kategoriích: úplní začátečníci, začátečníci třetích tříd a zkušenější hráči ze čtvrtých a pátých tříd. Tři nejúspěšnější hráči v každé kategorii byli odměněni vědeckými sadami Albi, magnetickými hrami nebo karetní hrou. Turnaj se konal za finanční podpory Magistrátu města Ostravy v rámci projektu „Péče o nadané žáky 2023“. Byli bychom rádi, kdyby se hra abaku rozšířila do našich hodin matematiky.

Více fotografií

M. Rýparová

Jarní Abaku turnaj
Jarní Abaku turnaj