Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Informace paní místostarostky – přípravná třída

Informace paní místostarostky – přípravná třídaLogo školy

Vážení rodiče,

právě probíhají zápisy do přípravných tříd. Přípravné třídy jsou určeny pro všechny předškoláky, takže do nich můžou chodit jak děti 6 leté, které mají například odklad povinné školní docházky, tak i děti 5 leté, které by si jinak měly plnit povinně předškolní rok v MŠ. Městský obvod Poruba tak reaguje na vysoký počet odkladů školní docházky.

Největší výhodou přípravných tříd je nízký počet dětí ve skupině, který je zákonem stanoven na minimálně 10 dětí a maximálně 15 dětí.

Děti se mohou přihlásit do přípravných tříd i do škol, které pro ně nejsou spádové a dále potom můžou pokračovat buď na té stejné škole, pokud to umožní kapacita, nebo na nějaké jiné škole, kterou třeba jim určí spádovost nebo vyberou rodiče.

Vzdělávání v přípravných třídách je bezplatné, stejně jako poslední rok v mateřské škole.

Video televize Polar

Martina Dušková

místostarostka odboru školství ÚMOb Poruba