Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > I naši žáci si připomněli svátek svatého Václava

I naši žáci si připomněli svátek svatého VáclavaŽáci z 3. A prožili projektový den, kde poznávali postavu sv. Václava pomocí šifer rozmístěných v pustkoveckém parku, ve kterých opakovali učivo druhého ročníku. Po vzoru knížete Václava vytvářeli chleba, pomáhali si navzájem. Společně pomocí otisků prstů vytvořili vlajku naší republiky, která visí v jejich třídě a připomíná všem, že každý má v našem státě i v třídním kolektivu důležité místo a ve světě zanechává svůj otisk. Závěrem projektového dnu došly děti přes pustkovecký park až ke kostelu, kde se na schodišti před ním věnovaly tématu svoboda. Hledaly definici svobody, diskutovaly, co svoboda je a co svoboda není. Získaly pasovací listinu od svaté Ludmily, byly pasovány na rytíře svobody, kterou budou hájit a o kterou se budou ve svém životě snažit.

Více fotografií zde

IMG_0682.jpeg