Úvod > O škole > Aktuality

Štítky:

Učíme se venku – Třebovický park

Už jste si vyzkoušeli učení venku? My ano a bylo to skvělé. Celé dopoledne jsme strávili v úžasném prostředí Třebovického parku. Dnes nás nečekala jen procházka, ale také spousta her a zábavy. A nešlo jen o hraní. Právě hrou jsme si zopakovali učivo z českého jazyka, angličtiny i matematiky.

Publikováno 19. 5. 2023 7:15

Zahrada – okno do přírody

Naše školní zahrada je malým oknem do přírody. Uprostřed městské zástavby, na malém prostoru, můžete spatřit přes 15 druhů stromů a keřů. K těm nejzajímavějším patří Douglaska tisolistá, která voní jako čerstvě oloupané pomeranče a citróny.

Publikováno 19. 5. 2023 7:13

Tvoje škola je hned za rohem

V úterý 27. září se žáci devátých ročníků zúčastnili přehlídky středoškolského vzdělávání na území Poruby s názvem Tvoje škola je hned za rohem. Stejně jako v loňském roce se akce konala v aule VŠB–TUO, která byla hlavním partnerem projektu.

Publikováno 19. 5. 2023 7:11

Expedice Punkevní jeskyně

Paní učitelka Rýparová vybrala na tuto akci 25 žáků ze 4. – 9. ročník. Součástí expedice byla příprava, zájezd do Moravského krasu a prezentace našich projektů. Při přípravě jsme se prostřednictvím dokumentu jednak seznámili s oblastí, kam jsme měli namířeno, ale také si rozdělili témata projektů.

Publikováno 19. 5. 2023 7:10

Experiment

Logo školy

Celé září je v naší výstavní síni k vidění žákovská výstava s názvem „Experiment“. Jedná se o práce, které vznikaly na základě experimentování s nejrůznějšími materiály, kombinací netradičních výtvarných technik a za pomoci náhody. Výsledky jsou opravdu překvapivé.

Publikováno 19. 5. 2023 7:08

Ukliďme Česko

Uklidili jsme naše okolí a divili se, kolik jsme toho nasbírali. Bylo fajn, že se k nám přidali i rodiče, učitele a dokonce i jedna slečna, která k nám do školy nechodí, ale bydlí v blízkosti. Po skončení akce jsme si společně vypili čaj, k tomu si dali buchtu, kterou paní učitelka upekla.

Publikováno 19. 5. 2023 7:06

Hurá na zahradu!

S novým školním rokem se nám opět otevřela školní zahrada. Čerstvě posečený trávník jsme hned využili ke hrám. Ale jen u zábavy nezůstalo. Z trávníku je třeba odklízet popadaná jablíčka. Za odměnu si můžeme ta pěkná sladká sníst. I naše květníky volaly po údržbě.

Publikováno 19. 5. 2023 7:05

TalentCity Ostrava

Dne 15. 9. 2022 jsme se účastnili s naší školou akce TalentCity Ostrava, kde jsme si mohli vyrobit originální deník, zkusili jsme vytvořit model říčního koryta, dozvěděli jsme se něco o robotizaci a účastnili jsme se i několika soutěží. Myslíme si, že akce byla super, i když počasí nám moc nepřálo.

Publikováno 19. 5. 2023 7:03

Třídní schůzky a setkání Sdružení rodičů

Zveme všechny rodiče na třídní schůzky, které začínají v úterý 20. 9. 2022 v 16:30 ve všech kmenových třídách.

Publikováno 19. 5. 2023 7:01

První týden u prvňáčků

Slavnostní zahájení 1. září si užili děti i rodiče. Uvítaly je nejen třídní paní učitelky a vedení školy, ale příjemný školní rok dětem i jejich rodičům popřála a ve školních lavicích přivítala prvňáčky také starostka městského obvodu Poruba Ing. Lucie Baránková Vilamová, Ph.D.

Publikováno 19. 5. 2023 7:00