Úvod > Aktivity > Naše knihovna > Pravidla školní knihovny

Pravidla školní knihovny

1. Knihovnu navštěvuji jen v určenou dobu – každý den o velké přestávce.
  2. Při vstupu do knihovny slušně pozdravím J.
  3. Nevstupuji s jídlem ani s pitím.
  4. Chovám se tiše a respektuji ostatní čtenáře.
  5. Neběhám mezi stoly a nezavírám se do skříně.
  6. Knihu, kterou jsem si prohlížel, a nechci ji půjčit domů, vrátím na své původní místo hřbetem ven.
  7. Při manipulaci s knihou dávám pozor, aby mi nevypadl knižní lístek.
  8. Knihu, kterou chci půjčit domů, přinesu ke stolu paní knihovnici a počkám, až si zapíše potřebné údaje.
  9. O knihu pečuji, jakoby byla má vlastní – nejím nad ní, nekrčím ani netrhám stránky, nepíši do ní.
  10.  Knihu mám půjčenou maximálně na 1 měsíc! Pokud ji ještě nemám přečtenou, přijdu to nahlásit paní knihovnici a prodloužím si výpůjční dobu.
  11.  Doma mám maximálně 2 knihy najednou. Až je vrátím, mohu si vypůjčit nové.

Pravidla pro odpolední studovnu ve školní knihovně

1. Knihu si nemohu vypůjčit domů, pouze si ji prohlížím, čtu, pracuju s ní, dělám výpisky apod.
  2. Pokud knihu potřebuji vypůjčit domů, uložím ji do připravené krabice a vypůjčím si ji až druhý den o velké přestávce, viz bod číslo 8).