Úvod > Aktivity > Výtvarná výchova > Výtvarné akce a projekty > Plenér 2023

Plenér 2023

Plenér ve výtvarném umění znamená malování krajiny nebo i vystavování soch a uměleckých předmětů venku, „na vzduchu“ (francouzsky en plein air)

A my jsme se s výtvarnými skupinami žáků z 6.A a 6.B na takový plenér vydali.

Ve dnech 7. – 9. 6. 2023 jsme strávili příjemný čas v malebné krajině Oderských vrchů intenzivní výtvarnou tvorbou. Naši základnou se stal rekreační areál Spálovský mlýn, ze kterého jsme podnikali výpravy za krásami do blízkého i vzdálenějšího okolí.

Žáci se dověděli, co to znamená „malovat v plenéru“. Vyzkoušeli si malířské a kreslířské techniky využívané v klasické krajinomalbě. Naučili se pracovat s kompozicí, rozvržením kresby ve formátu s využitím tří perspektivních plánů v krajinomalbě. Pověděli jsme si o vzdušné perspektivě a barevném spektru. Zkoumali jsme detaily přírodnin. Kromě krajinomalby jsme se také věnovali Land artu v různých podobách a formách.

Ve volných chvílích jsme se brodili Odrou a pozorovali raky, hráli jsme nejrůznější denní i noční hry a nechyběla ani stezka odvahy.

Věříme, že se tato akce stane tradicí.

Více fotografií zde

354056551_144342351981807_7148256287936387196_n.jpg