Úvod > O škole > Aktuality > Workshop EkoEnergie24

Workshop EkoEnergie24

Víte, kolik litrů vody spotřebuje průměrně myčka, jak funguje čistírna odpadních vod nebo který způsob ohřívání jídla je nejefektivnější? Žákyně 9. B Eliška Onderková a Tereza Hrnčárková už ano! Zúčastnily se totiž workshopu v rámci projektu EkoEnergie24, který se konal na Střední škole teleinformatiky a na Vysoké škole báňské.

Ekoenergie4.jpg

Žáci zde měli možnost prozkoumat model efektivního domku Telehome, experimentovat s modelem říčního toku a povodní a také si postavit a naprogramovat robotické vozítko ze stavebnice Lego Mindstorm. Dozvěděli se spoustu cenných a zajímavých informací, které využijí při tvorbě soutěžní prezentace. Tuto prezentaci představí v soutěžní části projektu EkoEnerige24, který se bude konat v květnu. Budeme holkám držet palce!

Ekoenergie3.jpg