Prezentace školy
Zápis
Žákovské práce

Planetárium

Planetárium

Dne 9.11. 2021 se žáci 2. ročníku zúčastnili v rámci projektu „Péče o nadané žáky 2021“ představení filmové projekce Čokoládová planeta. Díky projektu, který je financován Magistrátem města Ostravy, měli žáci vstupné hrazeno z těchto zdrojů.

Od naší školy jsme se vydali k Planetáriu pěšky. Šli jsme okolo VŠB Ostrava, okolo konečné zastávky linky MHD č. 40, kde se k nám připojila paní učitelka Mgr. Lenka Piknová a i s ní jsme pokračovali lesem až na místo. 

V Planetáriu se nejdříve žáci posilnili svačinou. Poté měli půl hodinky na stálou expozici vesmíru, planet, meteorů a jiných zajímavostí, na zakoupení různých předmětů s vesmírnou tématikou (záložky, pohlednice, zápisníčky,…). Asi v 10.00 hodin jsme šli do sálu Planetária. V sále jsme byli sami, takže se žáci mohli kamkoliv pohodlně usadit do polohovacích křesel Planetária.

Nejprve si vyslechli živě moderovanou součást pořadu. Objasnili si, co je obzor, světové strany, hvězdná obloha, ukázka základních souhvězdí a jasných hvězd, otáčení oblohy jako důsledek otáčení Země, objekty na obloze, planety a další tělesa Sluneční soustavy.

Ve filmu Čokoládová planeta, který následoval po moderované části, se děti dozvěděly, že, v cizí galaxii leží planetární soustava s jedinou hvězdou, dvěma planetami a třemi měsíci. Na planetě jménem Zeta se zničehonic objevila čokoláda. Dvěma malým mimozemšťánkům zachutnala, a tak se spolu s robotem vydali do daleké Sluneční soustavy, odkud čokoláda přilétla. Při hledání čokoládové planety se seznámili se všemi osmi planetami a také s dalšími tělesy kroužícími kolem Slunce.

Po skončení filmu jsme si vyzvedli své věci z šatny a šli stejnou cestou zpět. Tam i zpět jsme ušli asi osm kilometrů. Někteří žáci byli již trochu unavení, proto jsme dělali každou chvíli přestávky na pití a odpočinek. Ke škole jsme přišli v dobré náladě, protože jsme prožili příjemné dopoledne.

Více fotografií zde

Napsala: Libuše Girgošková

Kalendář akcí

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít