Prezentace školy
Zápis
Žákovské práce

Planetárium

Planetárium

V rámci projektu „Péče o nadané žáky 2021“, na který jsme obdrželi finanční prostředky z rozpočtu Magistrátu města Ostravy, se dne 16. 6. účastnilo 22 žáků 4. a 6. ročníku výukového programu Planetária „Dobrodružná cesta k planetám“ a dne 21. 6. se 25 žáků 2. a 7. ročníku zúčastnilo programu „Červená Karkulka a babiččin dalekohled“, a to pod pedagogickým vedením Mgr. Libuše Girgoškové.

Žáci měli možnost si vyslechnout poutavý výklad o základních světových stranách, o střídání dne a noci, o Měsíci, o planetách naší Sluneční soustavy a jejich oběžných drahách, o prstenci Jupiteru a samozřejmě o hvězdách, které vidíme každý den na noční obloze a jejich souhvězdích s využitím sférické projekce hvězdné oblohy.

Ve filmu „Dobrodružná cesta k planetám“ nabízely planety pozemšťanům spoustu vzrušujících zážitků. Horolezci na Marsu zdolávali strmé svahy údolí Valles Marineris a největší sopky Olympus Mons. Výzkumníci Saturnu prohledávali balvany v jeho prstencích a doletěli až do mrazivého království trpasličí planety Pluto.

V pohádce o Červené Karkulce jsme sledovali Karkulku, která se ráda vydávala na různé výlety. Protože les kolem babiččiny chaloupky Karkulka už dobře znala, vydala se na mnohem delší a zajímavější cestu, při které si všímala přírody a hvězdné oblohy. Mohli jsme jí jen závidět, protože uměla cestovat časem, a přitom poznávat pravěk i ranou historii vývoje lidstva. A světe div se, Karkulka dokázala cestovat i Sluneční soustavou.

Mgr. Libuše Girgošková

Financováno z rozpočtu Statutárního města Ostravy

Kalendář akcí

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít