Prezentace školy
Zápis
Žákovské práce

Exkurze – Pevnost poznání

Exkurze – Pevnost poznání

24 žáků 2. stupně mělo možnost zahájit letošní školní rok zajímavým výletem. Ve čtvrtek 9. září se v rámci projektu Péče o nadané žáky 2021 vlakem vypravili do Olomouce, kde měli možnost navštívit Pevnost poznání. A co se vlastně za tímto tajemným názvem skrývá?

Jedná se o unikátní historickou stavbu s dřevěnou konstrukcí, která v dobách Františka Josefa I. sloužila jako dělostřelecký sklad. V roce 2015 se pak proměnila v interaktivní muzeum vědy Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého pro všechny věkové kategorie. Naši žáci mohli navštívit čtyři bohatě vybavené expozice s názvy Do historie!, Živá voda, Rozum v hrsti, Světlo a tma. Oblékli se do historických uniforem, vstoupili do osmimetrové makety lidského mozku, otestovali si své vědomosti a intelekt pomocí spousty zapeklitých hlavolamů a logických úkolů, vyzkoušeli si, kolik úsilí musí vynaložit k tomu, aby rozsvítili jednu obyčejnou žárovku a díky moderním mikroskopům zjistili, jak vlastně vypadá křídlo mouchy. A to je jen malá část toho, co jim Pevnost poznání nabídla.

Kromě prohlídky zmíněných expozic žáci absolvovali 90 minutový vzdělávací program s názvem Argumentační dílny. Seznámili se s principy argumentace, učili se odhalovat argumentační fauly a v roli debatérů úspěšně rozvíjeli vlastní vyjadřovací schopnosti. Díky projektu „Péče o nadané žáky 2021“, který je financován z prostředků Magistrátu města Ostrava, měli žáci školou hrazeno vstupné, dopravu i pedagogický dohled.

Pokud jste toto místo ještě nenavštívili, určitě to udělejte. Nudit se zajisté nebudete!

Mgr. Petra Melichaříková, Mgr. Gabriela Karnetová

Kalendář akcí

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít