Prezentace školy
Zápis
Žákovské práce

Vánoční třídní projekt 8.B

Vánoční třídní projekt 8.B

Již v listopadu jsme během třídnických hodin s žáky navrhovali, diskutovali a vybírali ten správný vánoční projekt. Hledali jsme projekt, který bude mít nejen vánoční tématiku, ale zaujme opravdu všechny a mohli jsme ho realizovat i v tak komplikované době jako je tato, kdy nevíme, jaká bude epidemiologická situace.

Po třech týdnech jsme se nakonec domluvili na zdobení stromečků v lese, a to pro zvířátka. Díky tomu, že projekt zaujal celou třídu, se opravdu všichni bez výjimky této aktivity účastnili. Žáci se rozdělili do čtyř skupin a na základě vytvořených myšlenkových map jsme naplánovali doprovodné aktivity.

Jako třídní učitelka bych chtěla pochválit přístup celé třídy k tomuto projektu i v tak současné náročné době. Každý žák přistupoval ke svému úkolu tak, abychom splnili stanovený celotřídní cíl. 

Z vyhodnocení žáků:

Skupina 1

V pátek 18. prosince 2020 jsme se vydali na realizaci vybraného třídního projektu do Dobroslavic nedaleko zříceniny mostu nacházející se v zámeckém parku.

Naše skupina si vybrala menší stromek, jelikož jeden z chybějících členů měl donést více „přírodních ozdob“ na stromeček. Byli jsme pouze tři a měli jsme málo „ozdob“ takže jsme se domluvili s druhou skupinou na spolupráci. Po dozdobení stromků jsme se všichni sešli u nejlépe hodnoceného stromku, paní učitelky vyhodnotili vítěze soutěže, kteří vyhráli bonboniéru. Potom jsme se vydali zpět do školy.

Za mě tento třídní vánoční projekt byl skvělý v tom, že jsme nemuseli být zavření vevnitř v rouškách ve škole.  (za svou skupinu Marek H.)

Skupina 2

18. 12. jsme se sešli v 8:30 u Duhy. Vydali jsme se přes les Plesná kolem kostela do Dobroslavic. Tam jsme zdobili stromečky pro zvířátka – mrkvemi, jablky, okurkami, bramborami, lojovými koulemi a nasypali jsme do krmítka ovesné vločky. Když už jsme měli všichni hotovo, vyhodnotil se nejlepší stromeček a my jsme zazpívali koledu. Potom následovala zpáteční cesta ke škole.

Výlet se nám moc líbil a jsme rádi, že jsme udělali dobrou věc. (za svou skupinu Eliška)

Skupina 3

Ráno v 8:30 jsme měli sraz celá třída u Duhy. Jakmile jsme se sešli, paní učitelka nám rozdala podložky na psaní. Podložku vzal Pavel a šel za naší skupinou, která se skládala z Káji, Kamči, Sabči, Marka a Jana, který bohužel nemohl dorazit. Po cestě se naše skupinka rozešla. Cesta byla celkem dlouhá, ale zkrátilo ji povídání si se spolužáky. V Plesné jsme měli menší přestávku a potom jsme pokračovali v cestě. Když jsme dorazili na místo, tak si každý našel skupinu, do které patří. Paní učitelky vysvětlovaly, co se bude dít, a potom si každá skupinka šla hledat svůj stromek. Naše skupina šla daleko ze všech. Našli jsme stromek a začali zdobit. Někteří během zdobení odhodili bundu, protože jim bylo horko, někteří však i jedli, pili, nebo si povídali. Naším fotografem byla Sabča, která si focení užívala. Když už byl náš stromek ozdobený, Kamča přidala hvězdu ze sena. Tak jsme si povídali a mezi tím přišly paní učitelky omrknout, jak na tom jsme. Za chvíli jsme šli k ostatním, abychom viděli, jak vypadá jejich práce. Zanedlouho se všichni sešli u našeho stromku, kde se vyhlásil vítězný tým. Rozhodování bylo těžké. Na konec jsme vyhráli my a dostali slíbenou bonboniéru. Potom jsme zpívali koledu a každý dostal od Ježíška krásnou propisku. Ještě se chvíli povídal a pak jsme šli zpátky. Po cestě se naše skupinky zase rozpustily a ke konci se už někteří odpojovali a šli domů. Ostatní šli domů až od školy nebo na oběd do školní jídelny. Výlet byl zábavný a myslím si, že i přes chladné počasí si ho každý užil. (za svou skupinu Kamča) 

Skupina 4

Ozdoby našeho stromečku se skládali z mrkví, sena, jablek, lojových koulí, semínek. Stromeček byl malý. Ušli jsme 13 km. Skupina výherního stromečku dostala bonboniéru. Pod stromečkem se rozdávali dárečky (za svou skupinu Adélka).)

Za třídu 8. B Mgr. Michaela Rýparová

(fotografie jsou prací žáků

Kalendář akcí

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít