Prezentace školy
Zápis
Žákovské práce

Návštěva Planetária

Návštěva Planetária

Dne 17. 9. 2020 se 21 žáků 3. ročníku zúčastnilo v rámci projektu „ Péče o nadané žáky 2020“ představení filmové projekce Lucie a tajemství padajících hvězd v Planetáriu Ostrava. Díky projektu, který je financován Magistrátem města Ostravy, měli žáci vstupné hrazeno z těchto zdrojů.

Nejprve jsme se vydali na čtyřkilometrovou cestu od naší školy k Planetáriu. Šli jsme pěšky okolo VŠB Ostrava a pak lesem až na místo. Cesta byla příjemná, protože bylo pěkné počasí.

Na místě si děti prohlédly stálou expozici vesmíru, planet, meteorů a jiných zajímavostí a poté jsme šli do sálu planetária. V sále jsme byli úplně sami, takže děti v tichosti vyslechly poutavý výklad o základních světových stranách, o střídání dne a noci, o Měsíci, o planetách naší Sluneční soustavy a jejich oběžných drahách, o prstenci Jupiteru a samozřejmě o hvězdách, které vidíme každý den na noční obloze a jejich souhvězdích.

Film „Lucie a tajemství padajících hvězd“ byla pohádka o zvířátkách, která se vydala do vesmíru. Lední medvěd Vladimír, tučňák James a kolibřík Lucie zjišťovali záhadu těles, která vidíme na obloze jako padající hvězdu. U tohoto jevu si vždy máme něco přát. Dětem se pohádka moc líbila, také proto, že zvířátkům propůjčili hlas známí herci Richard Genzer a Michal Suchánek.

Po skončení filmu jsme se nasvačili, koupili různé suvenýry a vydali pěšky zpátky ke škole. Tento den měly děti v nohách asi 8 km a krásné zážitky.

Napsala: Libuše Girgošková

Kalendář akcí

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít