Prezentace školy
Zápis
Žákovské práce

Maso - Týmová matematická soutěž

Maso - Týmová matematická soutěž

Dne 12. 11. 2020 se konala matematická soutěž Matematicko-fyzikální fakulty Karlovy Univerzity MaSo. Tato soutěž se netradičně konala v on-line prostředí. Díky tomu jsme mohli do soutěže přihlásit neomezený počet tříčlenných týmů a porovnat tak své matematické dovednosti ale i strategický přístup s vrstevníky prestižních gymnázii a základních škol České republiky.

Přes nedostatečnou kapacitu serveru a komplikace na straně organizátora, který neočekával tak velký zájem ze strany soutěžících (přihlásilo se celkem 395 týmů, z toho asi 200 na poslední chvíli), se všichni dočkali opožděného startu samotné hry, která byla až do samotného konce napínavá. Letošním tématem byla těžba ropy.

Přestože jsme nestačili na elitu ČR a neobsadili jsme přední místa, chtěla bych poděkovat týmu BAD z 9. A, týmu 1 + 1 = 2 z 9. A, týmu Smajlíci z 9. B a 7. A, týmu Domino z 6. A, týmu Reptors Poruba z 8. B, týmu Jednorožci ze 7. A, týmu Matematikáři ze 7. C, týmu Šikulové z 8. A, týmu Einstein z 6. B a týmu Pohromy z 6. B za to, že do soutěže šli s chutí, i když netušili, do čeho jdou a užili si tak jedinečnou strategickou matematickou týmovou hru.

Doufám, že všem chuť zůstane i do jarního kola, které se snad bude konat prezenčně a my tak budeme moci navštívit soutěž v Brně nebo Praze.

Více zde

Mgr. Michaela Rýparová

Kalendář akcí

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít