Prezentace školy
Prezentace školy

Soustředění nadaných žáků

Během podzimních prázdnin od 27. 10 do  30. 10. jsme měli možnost, díky projektu „Péče o nadané žáky 2021“  financované z prostředků Magistrátu města Ostravy, uspořádat soustředění  nadaných žáků naší školy, kteří tak měli celou akci bezplatně.  Soustředění se účastnilo 21 vybraných žáků 4. až 9. tříd a konalo se v  krásné prostředí rekreačního střediska Zálesí v Budišově nad Budišovkou,  kam jsme přicestovali vlakem. Ústřední téma soustředění „Já robot“ se  prolínalo celým programem. Seznámili jsme se nejen s výukovým robotem  Codey Rocky, společně jsme zvládli metodu blokového programování robota  tak, aby nás robot poslouchal, ale zaměřili jsme se i na samotný „svět“ a  problematiku robotů. Samozřejmě soustředění není jen od toho, abychom  se učili, ale také jsme se věnovali pohybu a hrám: pokořili jsme  rozhlednu Halašku na vrcholu Kopřivná, navštívili samotný Budišov,  poměřovali si síly ve sportovních hrách, nebo si lámali hlavy při  turnaji v Abaku. Mnohé žáky programování robota pohltilo natolik, že se  mu věnovali ve svém volném čase. Proto věřím, že se díky této akci budou  o programování zajímat dál a zvládnou mnohem náročnější programovací  techniky.

Fotografie zde

Mgr. Michaela Rýparová

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.