LOGICKÁ OLYMPIÁDA | Základní škola, Ostrava-Poruba, K. Pokorného 1382, příspěvková organizace

LOGICKÁ OLYMPIÁDA 3.9.2020

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

Díky tomu máte i vy, žáci, možnost se účastnit této oblíbené soutěže a navázat tak na loňský úspěch Ondřeje M., který se probojoval až do samého finále.

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Jestliže se chceš soutěže účastnit i ty, musíš se do 30. 9. 2020 na stránkách www.logickaolympiada.cz registrovat (v sekci „Přihlášení do soutěže). Pozor při registraci je nutné vyplnit i kontaktní e-mail na rodiče.

RODIČE PROSÍME O SOUHLAS KLIKNUTÍM NA LINKU V E-MAILU, BEZ VAŠEHO SOUHLASU SE SOUTĚŽÍCÍ NEMŮŽE PŘIHLÁSIT A ŘEŠIT ZÁKLADNÍ KOLO ON-LINE.

Soutěž je vyhlášena pro následující kategorie:

• Kategorie A1: žáci 1. třídy základní školy
  • Kategorie A2: žáci 2. třídy základní školy
  • Kategorie A: žáci prvního stupně základních škol (3. – 5. třída)
  • Kategorie B: žáci druhého stupně základních škol (6. – 9. třída)

Harmonogram soutěže:

• září 2020 - 30. září 2020 - registrace soutěžících a škol
  • 1. – 7. října 2020 základní kolo kategorie A
  • 8. – 14. října 2020 základní kolo kategorie B
  • 22. – 28. října 2020 základní kolo kategorie A1 a A2

V základním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu je 20 minut pro kategorii A1 a A2, 30 minut pro kategorie A a B. Nejlepší řešitelé z kategorií A, B postoupí do krajských kol. Soutěžící z kategorie A1 a A2 absolvují jen základní kolo a nepostupují do krajských kol.

Pravidla soutěže:

Letáček naleznete v příloze.

Mgr. Michaela Rýparová