Úvod > Aktivity > Žákovský parlament

Žákovský parlament

Žákovský parlament ZŠ Karla Pokorného 1382 je demokratický orgán, který reprezentuje zájmy žáků naší školy a umožňuje jim aktivně se zapojit do rozhodování o životě na škole již třetím rokem. Jsme hrdí na to, že naše škola dává žákům možnost spolurozhodovat o důležitých otázkách týkajících se jejich vzdělání a školního prostředí.

Co děláme:

1. Zastupování žáků: Žákovský parlament slouží jako hlavní hlas žáků při komunikaci s vedením školy, učiteli a dalšími zaměstnanci školy. Zastupujeme názory a potřeby žáků a usilujeme o vytváření lepšího školního prostředí.
  2. Organizace akcí: Pořádáme různé akce, jako jsou Vítání prvňáčků, Ukliďme Česko, Halloween, charitativní sbírky, tematické dny a mnoho dalšího. Tyto akce nejenom posilují soudržnost mezi žáky, ale také přispívají k rozvoji sociálních dovedností.
  3. Projekty a nápady: Aktivně pracujeme na projektech a nápadech, které mohou zlepšit život naší školy. To může zahrnovat vylepšení školních prostor, rozšíření vzdělávací nabídky a mnoho dalšího.
  4. Spolupráce s učiteli a vedením školy: Spolupracujeme s učiteli a vedením školy na řešení problémů a zlepšení školního prostředí. Pravidelně se setkáváme s pedagogickým sborem a diskutujeme o tématech, která obě strany zajímají.

Jak se zapojit:

Chceme, aby se každý žák cítil v našem parlamentu vítán. Pokud máte nápad, názor nebo byste se rádi zapojili do naší činnosti, neváhejte nás kontaktovat. Máme otevřené dveře pro každého, kdo chce přispět k lepšímu školnímu prostředí.

Kontakt:

Předseda Žákovského parlamentu: Jan Fojtík 9. B

Koordinátoři: Ing. Bc. Andrea Drastichová, Bc. Filip Sukeník

Sledujte náš školní web a sociální média, abyste zůstali informováni o našich akcích a projektech.

Děkujeme vám za podporu a spolupráci a těšíme se na vaše nápady a příspěvky do našeho Žákovského parlamentu!

Žákovský parlament ZŠ - Společně pro lepší školu