Prezentace školy
Zápis
Žákovské práce

Exkurze Modrá 8.9.

Exkurze Modrá 8.9.

Začátek školního roku začal pro 36 žáků naší školy velmi příjemně. Už  8. září se v rámci projektu Péče o nadané žáky 2020 mohli zúčastnit exkurze do Archeoskanzenu Modrá a následně navštívit sladkovodní a botanickou expozici Živá voda.

Díky finančním prostředkům, které naše škola získala, měli tito žáci celou exkurzi zcela zdarma. V archeologickém skanzenu se mohli na chvíli vrátit do raného středověku – období Velké Moravy. Seznámili se s tím, jak tehdy žili Slované, shlédli stavby z tohoto období, obdivovali zvířata, keře a stromy.

Poté navštívili i expozici přirozených mokřadních a sladkovodních ekosystémů a prošli se po Stezce praturů, což je vyvýšená lávka v korunách stromů nad výběhem praturů. Žáky zaujal hlavně sladkovodní tunel, který se nachází 3,5 metrů pod vodní hladinou. Zde mohli pozorovat například vyzu velkou – největší sladkovodní rybu světa.

Své poznatky se děti budou snažit zúročit ve škole, kde budou ve skupinách pracovat na projektech, aby mohly na závěr svým spolužákům o svých zážitcích vyprávět a s něčím novým je seznámit.

P. Melichaříková, G. Karnetová

Kalendář akcí

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít