Úvod > Aktivity > Podpora potenciálu dětí

Podpora potenciálu dětí

Z bohatých pedagogických zkušeností víme, že nesmíme zapomínat na naše nadané žačky a žáky a poskytnout jim co nejkvalitnější pedagogickou podporu tak, aby se jejich nadání mohlo plně rozvinout. Díky této podpoře mají děti lepší start při hledání své budoucí profese nebo vybudování celoživotního zájmu.

Díky projektu „Péče o nadané žáky 2021“ (projekt, který financuje Magistrát města Ostravy) můžeme financovat žákům podporující vzdělávací aktivity, uspořádat školní soutěže, umožnit jim přístup do školní studovny i mimo vyučovací hodiny, vzít je na  soustředění nebo vzdělávat pedagogy v oblasti práce s nadanými žáky.

Jaké aktivity jsme měli pro žáky připravené v loňských letech, to najdete na webové nástěnce 21/22 nebo na webové nástěnce školního roku 2022/23

.Máte-li podnětné připomínky, dotazy, nebo máte zájem o schůzku s koordinátorkou nadaných, pište na michaela.ryparova@zspokorneho.cz

Mgr. Michaela Rýparová

Štítky:

Expedice Cestovatel časem

Od 18. 9. do 2. 10. 23 jsme se účastnili expedice „Cestovatel časem“, která se tentokrát zaměřila na módu odívání nejen ve středověku a starověku, ale během návštěvy Centra tradičních technologií v Příboře jsme docestovali až do samotného pravěku.

Publikováno 9. 10. 2023 15:09

Výukový program v ZOO Ostrava

V květnu se nadaní žáci 6. a 8. ročníků zúčastnili exkurze v Zoo Ostrava s výukovým programem Pestrá Papua. Žáci se dověděli mnohé o životě lidí a jejich kultuře, o životě živočichů i rostlin na Nové Guinei. Program probíhal v pavilonu Papua, který je přímo zaměřen na oblast Nové Guinei.

Publikováno 12. 6. 2023 17:36

Abaku turnaj

Dne 12.12.2022 jsme měli možnost se účastnit turnaje v naší oblíbené matematické stolní hře Abaku. Do soutěže se nás celkem přihlásilo patnáct. Nejmladší žáci byli z třetích tříd, nejstarší z devátých.

Publikováno 25. 4. 2023 21:31

Školní soutěž Galileova zahrada

Dne 20.12.2022 jsme měli všichni možnost se v rámci projektového dne zapojit do školní soutěže Galileova zahrada. Téměř všem třídám se podařilo uniknout ze tří vánočních místností a získat tak výherní heslo. Místnostmi vás doprovázeli nejen třídní učitelé, ale také umělec Penguin a matematik Frozen.

Publikováno 25. 4. 2023 21:29

Expedice Punkevní jeskyně

Během září jsme měli možnost účastnit se Expedice Punkevní jeskyně. Paní učitelka Rýparová vybrala na tuto akci 25 žáků ze 4. – 9. ročník. Součástí expedice byla příprava, zájezd do Moravského krasu a prezentace našich projektů.

Publikováno 25. 4. 2023 21:27

Projekt „Zvířata šetří energii“

Od 10.10. do 24.10.2022 jsme se mohli zapojit do školního projektu pro nadané žáky „Zvířata šetří energií“. V rámci projektu jsme si zvolili živočicha, kterého jsme si charakterizovali a hledali hlavní znaky šetření energie.

Publikováno 25. 4. 2023 21:25

TalentCity Ostrava

Dne 15.9.2022 jsme se účastnili s naší školou akce TalentCity Ostrava, kde jsme si mohli vyrobit originální deník, zkusili jsme vytvořit model říčního koryta, dozvěděli jsme se něco o robotizaci a účastnili jsme se i několika soutěží. Myslíme si, že akce byla super, i když počasí nám moc nepřálo.

Publikováno 25. 4. 2023 21:23