I během distančí výuky podporujeme rozvoj nadání | Základní škola, Ostrava-Poruba, K. Pokorného 1382, příspěvková organizace

I během distančí výuky podporujeme rozvoj nadání

Přestože jsme museli v této složité době přesunout soustředění nadaných žáků i testování IQ na termín neurčitý, nezapomínáme na to, že nadání našich žáků je třeba podporovat a dál rozvíjet, a to i „na dálku“.

Ve videohodinách anglického jazyka se mohli žáci setkat a konverzovat s rodilým mluvčím. Fyzikální bádání 8. B z hodin fyziky jsme přesunuli do domácího prostředí. Žáci tak měli možnost navrhovat vlastní pokusy ověřující vlastnosti kapalin. Pro rozvoj logického myšlení využíváme výukový portál www.umimeto.org. Ten je zatím dostupný jen pro žáky 2. stupně, ale od 1. listopadu bude k dispozici i pro stupeň první. Nezapomněli jsme ani na výtvarné nadání. Mnozí žáci tak mají možnost relaxovat při zpracování výtvarných témat, které se pak budou prezentovat po návratu do školních lavic.

Žáci 3. – 5. tříd již mají za sebou účast ve školním kole Logické olympiády. Mladší žáci určitě už netrpělivě očekávají, až proběhne soutěž i v jejich kategorii (od 22. 10. do 28. 10.). Připravujeme pro vás Matematického klokana ve všech kategoriích. Nezklameme ani příznivce týmové matematické soutěže MaSo, kterou pořádá Karlova univerzita, které se v letošním roce bude konat distančně.

Díky možnosti zůstat s dětmi on-line jsme zachovali i konání Klubů logiky a deskových her, Badatelských klubů, Čtenářských klubů či klubů cizojazyčných.

V Badatelském klubu jsme s dětmi zvládli vytvářet různé klamavé optické jevy (iluze), naučili jsme se vytvářet jednoduché animace či ze základních barev vytvářet barvy složené. V Klubu logiky s mladšími žáky se pokoušíme zvládnout techniky řešení sudoku a kuličkových bludišť.

Nezapomínáme na rozvoj čtenářské i digitální gramotnosti, a to prostřednictvím čtenářských klubů nebo řešením školních kvízů a testů s podporou vyhledávání a zpracovávání informací z internetu či dostupné literatury.

Pokud máte i vy nápad, jak se kreativně realizovat, ale nevíte jak na to, nebo vám nápady došly, obraťte se na svého učitele nebo na koordinátora nadaných (michaela.ryparova@zspokorneho.cz). Rádi vás při seberealizaci podpoříme.

Mgr. Michaela Rýparová