Úvod > Aktivity > Naše knihovna

Naše knihovna

Školní knihovna a studovna

Všechny zapálené čtenáře, knižní závisláky a zvídavé děti zveme k návštěvě naší školní knihovny, která je zpřístupněna všem žákům každou velkou přestávku. Kromě povinné četby najdou děti knihy zábavné, naučné, ale i různé knihy her, bludišť, kvízů, hádanek, křížovek a osmisměrek. Je možné si knihu půjčit domů při dodržení pravidel školní knihovny.

Děti si mohou odpočinout s knihou na koberci s pohodlnými polštářky, zahrát si deskové hry, přečíst si časopisy s různým zaměřením nebo si jen prohlížet obrázky a načerpat energii na další vyučování.

V knihovně probíhá výuka literatury a čtení, ale také cizích jazyků a nově se v ní žáci devátých ročníků učí základům etikety a etiky.

Pravidelně se děti účastní čtenářských dílen pod názvem Já, knihomol, ve kterých rozvíjejí svou čtenářskou gramotnost, učí se spolupracovat v týmu, komunikovat a diskutovat, psát vlastní texty i pokoušet se o dramatizaci děl. Čtenářské dílny jsou vždy propojeny s výtvarnou tvorbou, jak jinak, když jsou naše děti tak nadané a výtvarka je baví!

Jak to u nás vypadá?

Školní knihovna a studovna