Úvod > Aktivity > Etika

Etika

Etika je nedílnou součástí života naší školy. Proto vyučujeme samostatný předmět Etická výchova. Účastníme se projektů a akcí, které s rozvojem etiky úzce souvisejí. Asi nikdo nepochybuje o tom, že jsme udělali krok správným směrem. Naším cílem je vést děti k tomu, aby ve společnosti uspěly jako lidé, kteří se umí domluvit, vhodně sdělit své požadavky, požádat o pomoc, mít úctu k životu, k ostatním lidem, ale i k prostředí, ve kterém žijí.  Aby také byli lidmi, kteří nejsou lhostejní k okolí a umí nabídnout pomoc těm, kdo ji potřebují.

Věříme, že tento směr pomůže dětem lépe se zorientovat ve společnosti a pochopit a přijmout obecně platné etické normy. Rádi bychom na naší škole otevřeli bránu pozitivních mezilidských vztahů a pomohli žákům vytvářet si své vlastní úsudky.

Etika

Autor: PaedDr. Iva Obermanová

Reminiscenční setkání v Domově Sluníčko

Propojení generací přináší radost.

Autor: PaedDr. Iva Obermanová Publikováno 13. 10. 2023 22:38

Předmět etická výchova

Milí žáci, vážení rodiče,

Autor: PaedDr. Iva Obermanová Publikováno 25. 4. 2023 19:31

Oslavme Světový den laskavosti

Jak kdysi řekl bajkař Ezop, ani ten nejmenší projev laskavosti není nikdy zbytečný. My věříme, že laskavost jako lidskou vlastnost a dovednost lze kultivovat, rozvíjet a učit se ji zapojovat do každodenního života.

Autor: PaedDr. Iva Obermanová Publikováno 25. 4. 2023 19:28

Měníme svět k lepšímu - projekt

Měníme svět k lepšímu

Publikováno 25. 4. 2023 19:16