Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Ze života astronauta

Ze života astronautaV průběhu měsíce dubna a června jsme se zúčastnili projektové výuky s názvem Ze života astronauta, kterým nás provedla paní učitelka T. Wolfová. V dubnu jsme absolvovali čtyři vyučovací hodiny na toto téma, abychom poznali a zjistili, jaký režim má astronaut před letem na planetu Mars. K zjišťování informací jsme využili umělou inteligenci Copilot. Následně jsme ze všech zjištěných informací vytvořili výsledný plakát, na kterém jsme pracovali v našich realizačních skupinkách. 6. června jsme navštívili Planetárium v Ostravě - Porubě. Před začátkem filmu jsme udělali několik zastávek, abychom správně vyplnili vědomostní hru a protáhli svá těla. Následně jsme v Planetáriu zhlédli sférický film Astronaut, ve kterém jsme si zopakovali všechny úkony, které musí astronaut před letem zvládnout. Zjistili jsme, jaké nástrahy nás čekají ve Vesmíru. Po ukončení projekce jsme měli čas projít si zajímavou expozici a shrnout zhlédnutý film.

Více fotografií zde

1.jpgVýukový program byl pestrý a dozvěděli jsme se mnoho nových informací.  

Žáci 5. ročníků  

 

Program byl zajištěnvrámci projektu Péče o nadané žáky 2024, který finančně podporuje Magistrát města Ostravy.  ova.jpg