Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výukový program Vesmír

Výukový program VesmírVýukový program Vesmír

Od 27. 3. do 12. 4. 2023 jsme se zúčastnili výukového programu Vesmír, kterým nás provedly paní učitelky M. Rýparová a A. Drastichová. Program měl tři části. V první části jsme řešili problémovou úlohu, v druhé části jsme se zapojili do soutěží a ve třetí části jsme se zúčastnili programu v Planetáriu v Ostravě-Porubě, kde pro nás měli připravený film „Chrumka a kouzelná raketa“. Problémová úloha spočívala v tom, že jsme měli vymyslet nástroj nebo způsob, který by vyřešil situaci, kdy se ztratíme ve vesmíru, nevíme, kde jsme a chceme se vrátit zpět na mateřskou planetu Zemi. Aby tento nástroj byl užitečný pro všechny ve vesmíru, museli jsme ho vypracovat ve třech jazycích, z toho jeden byl mimozemský. Pak jsme měli možnost svá řešení spolužákům ukázat a vysvětlit je. Naše práce nehodnotily paní učitelky, ale ostatní skupiny, takže jsme pak spolu mohli diskutovat o tom, co se nám povedlo a co se nám povedlo méně. Naše výsledky si můžete přijít prohlédnout do výstavní síně.

Výukový program byl zařazen do programu Péče o nadané žáky 2023, který je financován z prostředků Magistrátu města Ostravy.

Více fotografií

Žáci 4. a 5. tříd

Výukový program Vesmír
Výukový program Vesmír